Dzień Dziecka z Thorgalem

Kochamy nasze dzieci, a swoją miłość podkreślamy prezentami. Wykorzystujemy także te dni, które stwarzają dodatkową okazję aby malucha (albo całkiem dużą pociechę) obdarować szczerze i sowicie. Wszystkie imieniny, urodziny, komunie i święta to okazja do kolejnego prezentu, zapakowanego w ozdobny papier, który nasz milusiński rozrywa z zapałem. Któż nie lubi kiedy z opakowania wyłania się ulubiony prezent, a dziecko otwiera buzię z zaskoczenia i radości? Znacie ten obraz, prawda? Aż w sercu robi się ciepło, kiedy na to patrzymy i chwilę tą chcielibyśmy powtarzać bez końca. Nie wiem czy to się uda, ale mamy przecież wiele opcji… Jedną z nich są komiksy, świetnie wydane, na papierze kredowym i w sztywnej oprawie. Idealny prezent na Dzień Dziecka – Tania Książka, albo inną okazję!

Zawsze książki!… albo komiksy

Z pewnością są prezenty droższe i piękniejsze. Nic jednak nie przebije książki, bowiem obok emocji daje wiedzę i opowiada historię. Podobnie komiks. Mówi się, że jeden obrazek to tysiąc słów. W przypadku komiksu obok opowiedzenia konkretnej historia mamy także walory estetyczne, rysunki rozwijające wyobraźnię i dialogi, dopełniające kompozycji.

Na szczęście polskie społeczeństwo bardzo otworzyło się na tą zaniedbana, a często pogardzaną za komuny, dziedzinę sztuki. Dzisiaj, nie możemy narzekać na brak komisów, jest w czym wybierać i z pewnością możemy wyszukać coś wyjątkowego.

Komiksy kreatywne, rozwijające wyobraźnię, dające emocje i pięknie narysowane, to komiksy stworzone przez Grzegorza Rosińskiego. Osobiście jako prezent, a w tym, prezent na Dzień Dziecka, polecam Thorgala. Trudno tutaj wyszczególnić któryś album, wszystkie są piękne, ale może warto rozpocząć od początku, od Zdradzonej czarodziejki, a później, na kolejne święta naszej pociechy, dokupować następne albumy?! Jeśli jednak nie chce się wiązać z tytułem, a jedynie kupić coś na próbę można polecić z tej serii komiks Alinie, niezwykłą opowieść o tym co może zdarzyć się na bezludnej wyspie, kiedy pozostaje na niej tylko Aaricia – żona Thorgala z ich synem Jolanem, posiadającym niezwykłe umiejętności mentalne.

Świat Thorgala, światem niezwykłym


To nie przesada, cała saga o Thorgalu Aegirssonie, to przede wszystkim cudowna fantasy, dziejącą się w świecie wikingów i ich mitów. W komiksie Mamy także klasyczne elementy sci-fi, ale są one po mistrzowsku wplecione w intrygę i absolutnie nie zaburzają całości, nadając jej jedynie, sznyt pewnej wielowymiarowości i rozszerzając uniwersum Thorgala.

Posłowie

Grzegorz Rosiński stworzył Thorgala z belgijskim scenarzystą Jeanem Van Hamme. Ta uznana spółka powołała do życia wiele świetnych komiksów także w innych seriach jak i pojedynczych albumach (za przykład może tu służyć rewelacyjny Szninkiel – komiks raczej dla starszych miłośników opowieści graficznych),

Thorgal dał Rosińskiemu sławę i pieniądze. Komiks ten to ewenement na skalę europejską. Jest tak sławny, że wielu rodziców imiona bohaterów serii, nadaje swoim dzieciom, a sama postać Thorgala weszła na stałe do kultury Europy francuskojęzycznej. Warto więc osobiście przekonać się na czym polegał tak wielki sukces Thorgala Aegirssona.

 

 

Dlaczego warto dziecku dać prezent w postaci książki?

Tak jak matki i ojcowie mają swój dzień w roku na swoją cześć, tak samo dzieci. Jednak w przeciwieństwie do Dnia Matki i Dnia Ojca, Dzień Dziecka obchodzony jest dość nietypowo. Nie wiem dlaczego? A ponieważ każde dziecko jest ważne dla rodzica. Rodzice chcą, aby ten ważny dzień był dla nich jak najbardziej wyjątkowy. Problem pojawia się, gdy rodzice zdali sobie sprawę, że do urodzin dziecka pozostało już bardzo mało czasu, a czas na kupowanie prezentów mija bardzo szybko. Mamy w głowie setki zabawek, lalek i puzzli. Jednak w głębi duszy wiedzieliśmy, że jako prezent na dzień dziecka chcemy kupić naszemu dziecku coś wartościowego, co na pewno pomoże mu w nauce, a jednocześnie będzie je uczyło, tak jak książki.

Z jakich powodów książki są tak warte uwagi?

Książka będzie zawsze najcenniejszym prezentem na Dzień Dziecka. Każdy rodzic zna swoje dziecko na tyle dobrze, że wie:

  • jakie są jego upodobania;
  • jakie ma hobby;
  • co sprawia mu największą radość.

Jest wiele książek, ale tylko niektóre sprawdzą się jako prezent na dzień dziecka. Może warto jeszcze zapytać dziecko, co je najbardziej interesuje, aby po pewnym czasie zakupione książki nie były tylko ozdobą na regale naszego dziecka.

Czego książki powinny uczyć nasze dzieci?

Różne książki są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Są one w stanie nauczyć nasze dziecko spędzania wolnego czasu na czytaniu, doskonalenia umiejętności czytania, rozwoju wyobraźni, a także innych zdolności intelektualnych. Dzieci będą potrzebowały książek z obrazkami, a będą tam głównie rymowankami i wierszykami. Im dziecko jest starsze, tym bardziej staje się niezależne. Dziecko, które zaczyna się usamodzielniać, staje się dobrym przykładem na to, jak książki mają znaczenie dla rozwoju naszych dzieci.

Jakie książki się sprawdzą?

Wiadomo, że im dziecko jest starsze, tym bardziej różnorodne stają się jego zainteresowania. Wiele dzieci zainteresuje się książkami przygodowymi. Każde dziecko jest inne, ale każde powinno wiedzieć, że książki są skarbnicą naszej wiedzy. Dlatego w Dniu Dziecka książki z różnych gatunków i kategorii na pewno będą popularnym prezentem. Nawet jeśli przyjdzie czas, że kupowanie książki na Dzień Dziecka będzie zbędne, to po pewnym czasie może stać się nieodłącznym elementem dla naszych małych, ale i starszych dzieci. Nie poddawajmy się tak łatwo i traktujmy nasze dzieci w sposób, który im najbardziej odpowiada, w końcu czytanie książek to dla nich skarbnica czystej wiedzy.

 

Jaką książkę kupić na prezent na Dzień Dziecka?

Kupując nagrody na dzień dziecka, możemy mieć problemy. Warto kupić książki jako prezent na dzień dziecka (https://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka). Będzie to bardzo interesujące dla dzieci. Wyróżniają je doskonałe ilustracje i melodie, rytmiczne koncepcje tekstów z powtórzeniami, zapadające w pamięć wersy. Możemy także kupić piękne bajki.

Co jest dostępne na rynku jako prezent na Dzień Dziecka?

Najlepszym prezentem na dzień dziecka będą kreacyjne książki. Używając wielu kolorów tuszu, dzieci wykorzystują odciski palców lub pieczątki do wykonania kreatywnych zadań. Każda książka z tej serii ćwiczy:

  • umiejętności manualne,
  • kreatywne myślenie,
  • koncentrację.

Wyjaśnia rożne rzeczy, które musimy znać, i inspiruje do określenia i zrozumienia świata swojego dziecka.

Czym jest książka muzyczna?

Szukając idealnego prezentu, warto zastanowić się nad książkami muzycznymi. Istnieje fantastyczny fortepian nauki gry na rynku, które można wykorzystać, aby dowiedzieć się, jak grać najbardziej znanych i ulubionych melodii. Grę na instrumencie ułatwiają kolorowe wskazówki i podstawowe diagramy, które pokazują, które klawisze są ostatecznie naciskane.

Dlaczego warto wybrać książkę edukacyjną?

Dobrze dobrany prezent u małego dziecka rozbudza jego ciekawość i zainteresowanie światem. Seria książek edukacyjnych może być świetna dla dzieci w wieku 7-9 lat. Każda książka może być zbiorem wiedzy o świecie i wszechświecie, pełnym ciekawostek. Wspaniałe, szczegółowe ilustracje, często humorystyczne informacje poszerzają horyzonty myślenia czytelnika i zachęcają go do odkrywania i nazywania całej planety. Jest to idealny prezent na dzień dziecka. Są to jednocześnie książki dla małych dzieci, gdyż mają wszystkie kartonowe, umocnione strony i zaokrąglone rogi.

Jakie książki są dostępne dla starszych dzieci na Dzień Dziecka?

Wybierając odpowiednią książkę dla 10-13 latków, rzeczywiście warto pamiętać o trzech istotnych elementach. Po pierwsze, książka powinna zmuszać do myślenia. Zbyt głupie lub banalne treści odstraszają czytelników. Po drugie, ważne są ciekawe informacje, a książki pełne niesamowitych informacji ciekawią i mobilizują do poszerzania wiedzy. Po trzecie, ważny jest poziom terminologii. Wiadomości zawarte w książce powinny być napisane językiem zrozumiałym dla nastolatków. Jednak nagromadzenie skomplikowanych słów może być frustrujące i zniechęcające, uniemożliwiając dalszą lekturę. Książki muszą być ciekawe.